Voorbeschouwing 7de etappe Tour de France, kan Olav Kooij weer toeslaan?

Massasprint
ANP

Met de zware Pyreneeëntocht achter de rug is vrijdag het hoge woord weer aan de rappe mannen. Ze mogen hun specialiteit tonen in Bordeaux, een van de meest prominente sprintlocaties in de Tourhistorie.

Mark Cavendish, Erik Zabel, Jean-Paul van Poppel, Djamolidine Abdoujaparov, Tom Steels, Jasper Philipsen; ze weten stuk voor stuk hoe het is om in Bordeaux te triomferen. Net als Pau is het een van de meest bezochte steden in de rijke historie van de Ronde van Frankrijk.

Het aankomende bezoek betekent de tweede sprintafspraak van deze ronde. Twee dagen geleden in Pau werd de eerste showdown glansrijk gewonnen door Olav Kooij. Met die extra dosis aan zelfvertrouwen geldt hij opnieuw als een van de voornaamste kandidaten voor de winst. Zijn grootste concurrenten Tim Merlier en Jasper Philipsen zullen azen op sportieve revanche.

Amper obstakels

De rode loper die vanuit Hagetmau is uitgerold, zal de spurtbommen zeker kunnen bekoren. Deze etappe die de departementen Landes en Gironde doorkruist, telt de minste hoogtemeters (850) van de gehele ronde. In aanloop naar de finale is er slechts één noemenswaardig klimmetje op een kleine veertig kilometer van de meet.

De grootste potentiële vijand van de teams van zowel de sprinters als de klassementsrenners is de wind. Volgens de voorspellingen staat de wind een deel van de etappe wel (schuin) in de rug, maar lijkt de kracht vooralsnog te laag om voor een waaierspektakel te kunnen zorgen.

Profiel 7de etappe Tour de France

In de laatste kilometers moet de Pont Simone Veil worden overgestoken om op de linkeroever van de Garonne te komen. Daarna moet er enkel nog rechtdoor langs de rivier worden gereden richting de ultieme krachtsexplosie nabij het Place des Quinconces. De finale is volledig vlak en dus komt het aan op positionering, timing en pure snelheid. Kan Kooij net als twee dagen geleden zijn handen in de lucht steken? Of gaat een van zijn opponenten met de zege aan de haal?

Informatie

Soort etappe: vlakke rit
Afstand: 175,1 km
Hoogtemeters: 850
Officiële start: 13:25 uur
Verwachte finish: 17:13-17:35 uur

Favorieten

*** Tim Merlier, Olav Kooij
** Jasper Philipsen, Biniam Girmay
* Max Kanter, Mads Pedersen

Olav Kooij
Lees meer over:
Tadej Pogacar
8 juli 2026

Voorbeschouwing 6de etappe Tour de France, slaat Pogacar na Tourmalet toe?

Olav Kooij
8 juli 2026

‘Olav Kooij is een echte winnaar’

Mark Cavendish
8 juli 2026

Tourheld van de dag: Mark Cavendish, met vallen en opstaan naar nieuw record

De sprinters zijn aan zet in de Tour de France
7 juli 2026

Voorbeschouwing 5de etappe Tour de France, eindelijk zijn de sprinters aan zet