Van de EK wielrennen tot de Nations League: dit zijn de sporten die je deze week niet wilt missen

Servië - Nederland
Getty Images

Deze week zijn er weer een hoop mooie sportmomenten om naar uit te kijken. De Nations League gaat verder voor het Nederlands elftal, Formule 1 keert voor het eerst sinds 2017 terug in Maleisië en het WK judo in Azerbeidzjan gaat van start. Lees hier meer over de komende sportweek.

Nations League: Xavi hongerig naar meer

Het Nederlands elftal komt aankomende week nog twee keer in actie voor de Nations League. Na een 1-1 gelijkspel tegen Duitsland en een 1-2 overwinning op Servië komt de ploeg van bondscoach Xavi nu in actie tegen Griekenland en nogmaals Servië.

Donderdag staat Griekenland op het programma. Om 20:45 uur speelt Oranje in Thessaloniki tegen de Grieken, die tot nu toe beide wedstrijden wisten te winnen. De Grieken wonnen uit met 1-2 van Servië door een doelpunt in de laatste minuut van voormalig FC Utrecht-spits Tasos Douvikas. Zondagavond verraste ze nog meer door voor het eerst in de geschiedenis van Duitsland te winnen met 0-1.

Zondag speelt Nederland weer op eigen bodem. Om 20:45 uur is het Philips Stadion in Eindhoven het decor van het tweede duel tegen Servië. De twee doelpunten van Mexx Meerdink in het vorge treffen tussen beide landen zullen het team vertrouwen hebben gegeven en goede hoop om door de groep heen te komen.

Schema Nederlands elftal voor aankomende week:

  • Donderdag 1 oktober 20:45 uur: Griekenland – Nederland
  • Zondag 4 oktober 20:45 uur: Nederland – Servië

WK Judo: Lichtste klasse trapt WK af

Zondag beginnen de lichtste klassen aan het wereldkampioenschap judo in Azerbeidzjan. In Bakoe is bij mannen de 60 kg klasse als eerste aan de beurt en bij de vrouwen de 48 kg klasse. Bij de vrouwen komt ook een Nederlander in actie: Amber Gersjes.

Gersjes kwam eerder dit jaar al in actie tijdens het EK judo in Tbilisi. Daar werd de 29-jarige uit Tilburg zeventiende. Haar beste resultaat ooit op een internationaal toernooi is de vijfde plek op het EK van 2025.

Het WK judo loopt van 4 tot 11 oktober. De zwaarste klassen komen als laatste in actie. In totaal doen er 11 Nederlanders mee op het WK. 3 hiervan bij de mannen en 8 bij de vrouwen.

Schema WK judo aankomende week:

  • Zondag 4 oktober: Mannen 60 kg en vrouwen 48 kg

EK wielrennen: Grote namen uit op revanche

Een week nadat Brandon McNulty en Demi Vollering zichzelf wereldkampioen mogen noemen, staat nu de Europese kampioenschappen wielrennen alweer voor de deur. In Ljubljana in Slovenië komt held uit eigen land Tadej Pogacar nog niet in actie, maar wel andere grote Europese namen bij de mannen, zoals Remco Evenepoel, Maxim Van Gils, Juan Ayuso en landgenoot van Pogacar Primoz Roglic.

Op zaterdag 3 oktober is de wegwedstrijd in de elite categorie van de vrouwen. Een dag later is die van de mannen. De beloften rijden op vrijdag, terwijl de week daarna ook nog de tijdritten worden afgewerkt.

Schema EK wielrennen:

  • Vrijdag 2 oktober 09:00 uur: Wegwedstrijd beloften vrouwen
  • Vrijdag 2 oktober 13:30 uur: Wegwedstrijd beloften mannen
  • Zaterdag 3 oktober 09:00 uur: Wegwedstrijd junioren mannen
  • Zaterdag 3 oktober 13:30 uur: Wegwedstrijd elite vrouwen
  • Zondag 4 oktober 09:00 uur: Wegwedstrijd junioren vrouwen
  • Zondag 4 oktober 12:30 uur: Wegwedstrijd elite mannen

Formule 1: Terugkeer na 9 jaar in Maleisië

Formule 1 keert aankomend weekend voor het eerst in 9 jaar terug op het Sepang International Circuit in Maleisië. De race verdween na 2017 vanwege financiële redenen, maar keert nu terug als vervanger voor de afgelaste GP van Bahrein. De race heet dan ook officieel de ‘Formula 1 Gulf Air Bahrain Grand Prix in Malaysia 2026’.

Max Verstappen heeft goede herinneringen aan de race in Kuala Lumpur. De Nederlander won namelijk de laatste editie van het evenement en pakte toen zijn tweede overwinning uit zijn carrière. Dit jaar won Verstappen nog geen enkele race, maar in Azerbeidzjan afgelopen weekend kwam hij behoorlijk dichtbij en eindigde hij als tweede op een tiende van racewinnaar George Russell.

Schema Formule 1 GP van Bahrein in Maleisië:

  • Vrijdag 2 oktober 06:30 uur: Vrije training 1
  • Vrijdag 2 oktober 10:00 uur: Vrije training 2
  • Zaterdag 3 oktober 06:30 uur: Vrije training 3
  • Zaterdag 3 oktober 10:00 uur: Kwalificatie
  • Zondag 4 oktober 09:00 uur: GP van Bahrein in Maleisië

Sportoverzicht deze week

Donderdag 1 oktober

  • UEFA Nations League: Griekenland – Nederland

Vrijdag 2 oktober

  • Formule 1: Vrije trainingen GP van Bahrein in Maleisië
  • EK wielrennen: wegwedstrijden beloften mannen en vrouwen

Zaterdag 3 oktober

  • Formule 1: Vrije training en kwalificatie GP van Bahrein in Maleisië
  • EK wielrennen: Wegwedstrijd elite vrouwen en junioren mannen

Zondag 4 oktober

  • UEFA Nations League: Nederland – Servië
  • Formule 1: GP van Bahrein in Maleisië
  • EK wielrennen: Wegwedstrijd elite mannen en junioren vrouwen
  • WK judo in Bakoe: mannen 60 kg en vrouwen 48 kg

Meer lezen?

Demi Vollering
28 september 2026

Dit waren de meest opvallende momenten van het afgelopen sportweekend

Dusan Tadic Filip Kostic
27 september 2026

Servië – Nederland: Een greep uit Serviërs met een Eredivisie-verleden

Max Verstappen Azerbeidzjan
26 september 2026

GP Azerbeidzjan: Max Verstappen rijdt naar podium in Bakoe

PEC Zwolle 0-7 Feyenoord
14 september 2026

Van US Open-finale tot de ontknoping van de Vuelta: Dit viel er afgelopen weekend op