Dé sportmomenten van 2025: topscorer aller tijden Memphis Depay

Memphis Depay

Rond Memphis Depay is het nooit rustig geweest. Het is een speler over wie iedereen een mening heeft. Dat zal wel altijd zo blijven. Memphis wist de ogen al van jongs af aan op zich gericht.

Hij brak door bij PSV, bondscoach Louis van Gaal nam hem al op zijn twintigste mee naar het WK van 2014. Memphis kwam in de tweede groepswedstrijd tegen Australië meteen na rust in het veld, scoorde en gaf een assist. Nederland won met 3-2 en Memphis werd de jongste Nederlandse doelpuntenmaker op een WK. Hij scoorde daarna ook tegen Chili, kreeg veel speeltijd en werd genomineerd voor de Young Player Award.

Vanaf dat moment was Memphis helemaal ‘los’. In het seizoen 2014/2015 werd hij landskampioen met PSV, topscorer van de eredivisie en gekozen als Talent van het Jaar. Tal van topclubs aasden op zijn handtekening, maar Memphis koos uiteindelijk voor het Manchester United van Van Gaal. Een gelukkig huwelijk werd het niet. Bij Olympique Lyon deed hij weer van zich spreken. Hij verdiende een transfer naar het Barcelona van Ronald Koeman, die als bondscoach ook altijd voor hem in de bres sprong. Via Atlético Madrid kwam hij uiteindelijk in Brazilië terecht, bij Corinthians.

Zoals eerder gezegd: Memphis is een speler over wie iedereen een mening heeft. Over zijn keuzes voor clubs. Over zijn gedrag naast het veld. Over zijn kledingkeuze. Over de documentaire die over hem werd gemaakt. Over zijn spel. Over zijn rol in het Nederlands elftal. Over het feit of hij na een zware kruisbandblessure nog wel goed genoeg was voor Oranje.

En Memphis? Die ging altijd stoïcijns door. Hij bleef scoren, bleef zijn criticaster de mond snoeren. Met de teruggekeerde bondscoach Ronald Koeman als de man die hem de ruimte geeft om Memphis te zijn.

In september loste hij Robin van Persie af als topscorer aller tijden van Oranje. Zijn teller staat inmiddels op 54 goals in 105 interlands. Na afloop van de met 3-2 gewonnen WK-kwalificatiewedstrijd in Litouwen sprak Memphis de veelbelovende woorden: “Jullie zijn nog niet van me af.” Wordt het WK van komende zomer zijn toetje?

France v Croatia – 2018 FIFA World Cup Russia Final
17 juli 2026

WK-held Luka Modrić: De dirigent van een gouden generatie

Frank Lammers en Cees Geel
15 juli 2026

Acteur en voetbalfan Cees Geel overleden, lees hier een interview terug over zijn liefde voor PSV

Franco Colapinto
15 juli 2026

Argentijnse F1-coureur Franco Colapinto jaagt Engelse voetbalfans op de kast

14 juli 2026

WK-held Salvatore Schillaci: sprookje met een slecht einde