Helden-panel: deze landen pakken volgens ons de punten op zaterdag

Ismael Saibari

Qatar – Zwitserland

Qatar beleefde vier jaar geleden een teleurstellend WK in eigen land. En eerlijk gezegd verwachten wij er weer niet veel van. De Zwitsers beschikken opnieuw over een ervaren selectie. Spelers als Granit Xhaka, Manuel Akanji en Breel Embolo weten wat er gevraagd wordt op eindtoernooien. Zwitserland haalt al jaren vrijwel altijd de knock-outfase van grote toernooien en staat bekend als een ploeg die weinig weggeeft.

Qatar zal waarschijnlijk vooral hopen op een punt, maar de Zwitserse organisatie en ervaring zouden uiteindelijk de doorslag moeten geven.

Voorspelling: Zwitserland wint met 2-0.

Brazilië – Marokko

Misschien wel de meest aantrekkelijke wedstrijd van de zaterdag. Brazilië behoort zoals altijd tot de favorieten voor de wereldtitel, maar Marokko heeft de afgelopen jaren bewezen dat het met de wereldtop mee kan. Dat de halve finale op het WK van 2022 geen toeval was, mogen ze nu bewijzen.

Als je logisch nadenkt zou je zeggen dat Brazilië over meer individuele kwaliteit. Met spelers als Vinícius Júnior, Rodrygo, Marquinhos, Bruno Guimarães en Gabriel Martinelli heeft de Seleção op vrijwel iedere positie een speler van absolute wereldklasse.

Marokko zal vertrouwen op de defensieve organisatie die het de afgelopen jaren naar een halve finale op het WK en twee Afrika Cup finales bracht. En zal hopen op individuele flitsen van PSV’er Ismael Saibari en Brahim Diaz.

Veel doelpunten verwachten we niet, maar uiteindelijk geeft de Braziliaanse individuele kwaliteit de doorslag verwachten wij.

Voorspelling: Brazilië wint met 2-1.

Haïti – Schotland

Voor Haïti is alleen deelname aan het WK al historisch. Het is na 1974 de tweede keer dat het land mee doet. De ploeg geldt als een van de verrassingen van het deelnemersveld, maar treft met Schotland direct een tegenstander dat spelers heeft die al jaren op een hoogste niveau actief zijn. De Schotten schakelde in de play-offs nog op spectaculaire wijze Denemarken uit.

Als de Schotten hun niveau halen, dan zal dit geen lastige wedstrijd worden.

Voorspelling: Schotland wint met 2-0.

Meer lezen?

Lees meer over:
Summerville in de wedstrijd tegen Japan
15 juni 2026

Van debutant naar sleutelspeler: Summerville grijpt zijn moment op het WK

Tijjani Reijnders
14 juni 2026

Tijjani Reijnders: ‘Ik wil het WK winnen met Nederland’

Juninho en Leandro Bacuna
14 juni 2026

Juninho en Leandro Bacuna: ‘Wie kan er nou zeggen dat hij met zijn broer op een WK gaat spelen?

Denzel Dumfries
14 juni 2026

Denzel Dumfries: ‘We willen het nú echt laten zien’