Denzel Dumfries: ‘We willen het nú echt laten zien’

Denzel Dumfries
Joost Lieder

Denzel Dumfries is al jaren een vaste waarde in Oranje. Hij is een van de beste rechtsbacks van de wereld en bondscoach Ronald Koeman is maar wat blij met de soldaat van Oranje.

“Dat is natuurlijk aan hem, ik zou dat zelf niet zeggen,” zegt Denzel in een exclusief interview in Helden over de suggestie dat bondscoach Koeman fan van hem is. Maar het is Koeman die hem liet debuteren in Oranje in 2018 en die het team zo laat spelen dat Denzel de hele rechterkant kan bestormen. Hij verdedigt niet alleen, is vaak ook rechtsbuiten, geeft assists en maakt doelpunten. Hij is met recht een vleugelflitser.  “Ik heb inderdaad heel veel onder Koeman gespeeld. We hebben een goede band opgebouwd. Ik ben daar dankbaar voor. Maar je moet het altijd laten zien in Oranje. De concurrentie is zo groot. Elke keer is het aan mij om te laten zien dat ik hoor te spelen. Ik neem niets voor lief.”

Denzel Dumfries voor de camera van fotograaf Joost Lieder.

Voelt dit WK gezien de leeftijd van veel spelers voor jullie ook als een soort van: nu of nooit?
“Het voelt voor mij echt als nu, niet als nooit. We willen het nú echt laten zien, het goede meenemen naar het toernooi en het allerbelangrijkste mee terugnemen, de wereldbeker. Daar moeten we keihard voor werken. We spelen allemaal bij topclubs, we zijn gewend om grote wedstrijden te spelen. Ik heb er voornamelijk heel veel zin in en veel vertrouwen in. Maar woorden zeggen natuurlijk niets, we moeten het omzetten in daden.”

Meer lezen?

Lees meer over:
Juninho en Leandro Bacuna
14 juni 2026

Juninho en Leandro Bacuna: ‘Wie kan er nou zeggen dat hij met zijn broer op een WK gaat spelen?

Welsey Sneijder scoort tegen Japan op het WK van 2010.
14 juni 2026

Historisch duel: hoe een zwabberbal van Sneijder Japan velde op het WK van 2010

WK prognose
14 juni 2026

Helden-panel: Duitsland, Nederland, Ecuador en Zweden favoriet op zondag

Rob Rensenbrink
14 juni 2026

Rob Rensenbrink: slangenmens