WK 2026: Helden-panel voorspelt halve finale Engeland-Argentinië

ANP

Het WK nadert de ontknoping. Nog twee kwartfinales te gaan: Noorwegen-Engeland en Argentinië-Zwitserland. Dit voorspelt het Helden-panel.

Noorwegen-Engeland

Erling Haaland versus Harry Kane. De twee grootste doelpuntenmachines van het hedendaagse voetbal nemen het zaterdag vanaf 23.00 uur in Miami tegen elkaar op in de kwartfinale van het WK. Allebei scoren ze er ook op dit toernooi weer op los. Haaland maakte er al zeven, Kane zes.

De cijfers van Haaland, spits in Engeland bij Manchester City, zijn helemaal indrukwekkend. Hij scoorde al veertien interlands op rij, maakte in die duels in totaal 27 doelpunten. En toch is Engeland favoriet om de halve finale te bereiken. Noorwegen staat namelijk voor het eerst in de kwartfinale van een WK, Engeland voor de elfde keer. Noorwegen won voor het laatst in 1993 van Engeland, twee jaar geleden ook EK-finalist. Verder beschikt Engeland simpelweg over een bredere selectie. Haaland moet het vooral hebben van de steun van Martin Odegaard, spelmaker bij Arsenal. Kane krijgt de hulp van onder andere Jude Bellingham – een goede vriend en twee jaar lang ploeggenoot van Haaland bij Borussia Dortmund – van Real Madrid en Declan Rice en Bukayo Saka van Arsenal. Het belooft in elk geval een mooie wedstrijd te worden, want beide landen hebben er dit WK op los gescoord. Noorwegen won dit WK in de poule van Irak (4-1) en Senegal (3-2), verloor met het ‘tweede elftal’ van Frankrijk (1-4), won in de tweede ronde van Ivoorkust (1-2) en in de achtste finale van Brazilië (1-2). Engeland won in de poule van Kroatië (4-2) en Panama (2-0) en speelde gelijk tegen Ghana (0-0). In de tweede ronde werd Congo met 2-1 verslagen en in de kwartfinale Mexico (3-2).

Voorspelling Helden: Engeland blijft in de race om zestig jaar na dato voor de tweede keer wereldkampioen te worden. Noorwegen-Engeland 1-2 met, hoe kan het ook anders, goals van Haaland en Kane.

Argentinië-Zwitserland

De complottheorieën zijn niet van de lucht. Velen denken dat Argentinië – lees: Lionel Messi – van hogerhand hulp krijgt. Het begon natuurlijk al met de rode kaart die – net als vier jaar geleden tegen Nederland – niet werd gegeven aan Messi in de eerste groepswedstrijd tegen Algerije. Daarna waren er nog tal van scheidsrechterlijke beslissingen die opzichtig in het voordeel waren van de regerend wereldkampioen. Ronduit bizar werd het in de wedstrijd in de achtste finale tegen Egypte. De Afrikanen namen een 2-0 voorsprong, zagen een doelpunt op dubieuze wijze afgekeurd, maar wonnen toch nog met 3-2, terwijl aan de laatste goal een overtreding vooraf leek te zijn gegaan. De scheidsrechter en VAR weigerden in te grijpen. Op internet circuleren tal van filmpjes over het gedrag van de Argentijnen, die Egyptenaren duwden en schopten, terwijl er niet werd ingegrepen. De reactie van de Egyptenaren dat de FIFA er alles aan doet om Messi in het toernooi te houden, valt te begrijpen.

Neemt niet weg dat Messi op zijn 39ste nog fenomenaal is. Hij maakte al acht doelpunten dit toernooi, is daarmee gedeeld topscorer en is met 21 goals WK-topscorer aller tijden.

Zwitserland dan. Het land heeft geen grote sterren, moet het hebben van het collectief en is bijna stilletjes doorgedrongen tot de kwartfinale. Het speelde in de poule gelijk tegen Qatar (1-1), won van Bosnië-Herzegovina (4-1) en Canada (2-1). In de tweede ronde werd Algerije verslagen (2-0) en in de kwartfinale Colombia (0-0 en strafschoppen).

Uiteraard is Argentinië, dat in de tweede ronde trouwens ook al ontsnapte met een 3-2 zege na verlenging tegen Kaapverdië, in de nacht van zaterdag op zondag vanaf 3.00 uur de favoriet in Kansas City. Argentinië werd al drie keer wereldkampioen – in 1978, 1986 en 2022 – en verloor nog nooit van Zwitserland. De kans is groot dat Messi de ploeg weer bij de hand neemt en zijn doelpuntmoyenne verder opkrikt. Hopelijk is daar geen hulp van de arbitrage bij nodig.

Voorspelling Helden-panel: Argentinië-Zwitserland 1-0

Meer lezen?

Lees meer over:
ANP-109290547
11 juli 2026

WK-held Paolo Rossi: van zwart schaap naar held

10 juli 2026

WK 2026: Helden-panel voorspelt Spaans tiki-taka voetbal

10 juli 2026

WK-held Pelé: de voetbalkoning

Frankrijk - Marokko
9 juli 2026

WK 2026: Helden-panel voorspelt beladen kwartfinale Frankrijk – Marokko