WK hockey programma tweede groepsfase

Yibbi Jansen op het WK hockey
ANP

De eerste groepsfase van het WK hockey zit erop en daarmee begint de strijd om een plek in de halve finales. Zowel bij de vrouwen als de mannen zijn nog acht landen in de race om de wereldtitel. Van vrijdag 21 tot en met maandag 24 augustus wordt bepaald welke vier landen uiteindelijk doorstoten naar de halve finales.

Nederland is bij zowel de vrouwen als de mannen nog volop in de race. De Oranjevrouwen nemen het op tegen India en China, terwijl de mannen India en Engeland treffen.

Zo werkt de tweede groepsfase

Het WK kent dit jaar een nieuwe opzet. Er zijn geen kwartfinales. De nummers één en twee van de oorspronkelijke poules A en D vormen samen poule E. De nummers één en twee van poules B en C komen terecht in poule F.

Een belangrijk detail: het resultaat van de onderlinge wedstrijd uit de eerste groepsfase wordt meegenomen naar de tweede groepsfase. De landen spelen vervolgens nog twee nieuwe wedstrijden. De nummers één en twee van beide poules plaatsen zich voor de halve finales.

Bij de vrouwen bestaat poule E uit Nederland, Australië, China en India. Poule F wordt gevormd door Argentinië, België, Duitsland en Spanje. Bij de mannen zitten Nederland, Argentinië, Engeland en India in poule E. Poule F bestaat uit Australië, België, Duitsland en Spanje.

Vrijdag 21 augustus

De tweede groepsfase wordt vrijdag geopend met vier wedstrijden. De Oranjevrouwen komen om 18.00 uur in actie tegen India in het Wagener Stadion in Amstelveen.

Vrouwen

  • 15.00 uur: China – Australië (1-1)
  • 18.00 uur: Nederland – India

Mannen

  • 17.00 uur: Duitsland – Spanje (1-2)
  • 20.30 uur: Australië – België

De wedstrijd van Nederland tegen India is extra interessant vanwege de voorgeschiedenis tussen beide landen. India plaatste zich op de laatste speeldag voor de tweede groepsfase na een 0-0 gelijkspel tegen Engeland.

Zaterdag 22 augustus

Een dag later zijn de Nederlandse mannen aan de beurt. Oranje speelt om 16.00 uur tegen India.

Mannen

  • 16.00 uur: Nederland – India
  • 19.00 uur: Engeland – Argentinië

Vrouwen

  • 17.30 uur: België – Duitsland
  • 20.30 uur: Argentinië – Spanje

Alle wedstrijden van de Nederlandse teams zijn live te volgen via de NOS. De uitzending rond Nederland – India begint zaterdag om 15.45 uur op NPO 1.

Zondag 23 augustus

Zondag is het opnieuw de beurt aan de Nederlandse vrouwen. Om 16.00 uur wacht China, in een duel dat doet denken aan de olympische finale van Parijs.

Vrouwen

  • 16.00 uur: Nederland – China
  • 19.00 uur: Australië – India

Mannen

  • 17.30 uur: Duitsland – Australië
  • 20.30 uur: Spanje – België

Voor Oranje is Nederland – China de tweede nieuwe wedstrijd in de groepsfase. Nederland begon de tweede ronde al met drie punten, dankzij de 4-2 overwinning op Australië in de eerste groepsfase. India en China namen één punt mee na hun eerdere 2-2 gelijkspel.

Maandag 24 augustus

De tweede groepsfase wordt maandag afgesloten. De Nederlandse mannen spelen hun laatste wedstrijd tegen Engeland om 18.00 uur.

Mannen

  • 14.45 uur: Argentinië – India
  • 18.00 uur: Nederland – Engeland

Vrouwen

  • 17.00 uur: Spanje – Duitsland
  • 20.30 uur: België – Argentinië

Na deze wedstrijden zijn de nummers één en twee van beide poules bekend. Zij plaatsen zich voor de halve finales.

Alle wedstrijden van Oranje op een rij

Voor wie vooral het Nederlands elftal wil volgen, is het schema overzichtelijk:

Oranjevrouwen

  • Vrijdag 21 augustus, 18.00 uur: Nederland – India
  • Zondag 23 augustus, 16.00 uur: Nederland – China

Oranjemannen

  • Zaterdag 22 augustus, 16.00 uur: Nederland – India
  • Maandag 24 augustus, 18.00 uur: Nederland – Engeland

De Nederlandse wedstrijden worden uitgezonden op NPO 1 en zijn daarnaast online te volgen via NOS.nl en de NOS-app.

Wanneer zijn de halve finales en finales?

Na de tweede groepsfase gaat het WK direct door richting de beslissende fase. De halve finales bij de vrouwen en mannen worden op donderdag 27 en vrijdag 28 augustus gespeeld. De vrouwenfinale staat voor zaterdag 29 augustus op het programma in het Wagener Stadion in Amstelveen. Een dag later wordt in Waver de wereldkampioen bij de mannen gekroond.

Voor Nederland wacht dus eerst nog een cruciale tweede groepsfase. Vier wedstrijden, twee tickets voor de halve finales en uiteindelijk één doel: wereldkampioen worden in eigen land.

Meer lezen?

Lees meer over:
WK hockey
15 augustus 2026

Dit is het programma van Oranje op het WK hockey

Nederland - Japan op het WK hockey
21 augustus 2026

WK hockey tot nu toe: Oranje maakt indruk, maar de echte strijd begint nu

Thierry Brinkman
20 augustus 2026

Thierry Brinkman over de cultuurverandering bij Oranje: ‘Ik wist dat ik samen met een aantal...

Frederique Matla
19 augustus 2026

Uit de oude doos: zo kreeg Frederique Matla de bijnaam ‘Lionel Messi’