Niki Terpstra won in april de Ronde van Vlaanderen, nadat hij in 2014 ook al Parijs-Roubaix won. Helden ging op familiebezoek bij de beste Nederlandse klassiekerrenner.
Het slingerweggetje door de landerijen even buiten Alkmaar is zo smal dat twee auto’s elkaar niet kunnen passeren. Hollandse wolkenluchten erboven, een slootje met wat eenden ernaast. Glad asfalt. Hier fietst Niki Terpstra elke dag. Als hij thuis is, tenminste. Het laatste stukje moet hij over kasseien, dat is de oprit van de familie Terpstra. Niki’s vrouw Ramona doet open. Achter de voordeur blijken nog veel meer keien te liggen. Ook de hele gang is ermee geplaveid. Eenmaal in de woonruimte doet niet veel aan wielrennen denken. De keuken is het centrum. “Nik is nog aan het trainen. Thee? Voor koffie moet je even wachten, want ik weet niet hoe dat apparaat werkt.”
Het volledige verhaal lezen? Dat kan via Blendle door op onderstaande knop te klikken. Je kunt het magazine ook in de winkel halen óf online bestellen!